购买 IPP90R500C3 | IPP90R500C3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPP90R500C3
IPP90R500C3
IPP90R500C3
仅供参考
零件编号 IPP90R500C3
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 900V 11A TO220-3
送货服务
IPP90R500C3参数
ECAD
系列CoolMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)900 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C11A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 740µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs68 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1700 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)156W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs500mOhm @ 6.6A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
包/箱TO-220-3
IPP90R500C3 Packaging
Insepction
IPP90R500C3 FAQ
  • 1. How to order IPP90R500C3 on Heisener?
  • 3. Are the IPP90R500C3 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPP90R500C3?
IPP90R500C3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。