购买 IPP60R520CP | IPP60R520CP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPP60R520CP
IPP60R520CP
IPP60R520CP
仅供参考
零件编号 IPP60R520CP
制造商 Infineon Technologies
描述 N-CHANNEL POWER MOSFET
送货服务
IPP60R520CP参数
ECAD
系列CoolMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C6.8A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs31 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds630 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)66W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs520mOhm @ 3.8A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220-3-1
包/箱TO-220-3
IPP60R520CP Packaging
Insepction
IPP60R520CP FAQ
  • 1. How to order IPP60R520CP on Heisener?
  • 3. Are the IPP60R520CP price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPP60R520CP?
IPP60R520CP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。