购买 IPP06CN10LG | IPP06CN10LG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPP06CN10LG
IPP06CN10LG
IPP06CN10LG
仅供参考
零件编号 IPP06CN10LG
制造商 Infineon Technologies
描述 N-CHANNEL POWER MOSFET
送货服务
IPP06CN10LG参数
ECAD
系列OptiMOS™ 2
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C100A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.4V @ 180µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs124 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds11900 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)214W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs6.2mOhm @ 100A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220-3-1
包/箱TO-220-3
IPP06CN10LG Packaging
Insepction
IPP06CN10LG FAQ
  • 1. How to order IPP06CN10LG on Heisener?
  • 3. Are the IPP06CN10LG price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPP06CN10LG?
IPP06CN10LG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。