购买 IPP030N06NF2SAKMA1 | IPP030N06NF2SAKMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPP030N06NF2SAKMA1
IPP030N06NF2SAKMA1
IPP030N06NF2SAKMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 TRENCH 40<-<100V PG-TO220-3
送货服务
IPP030N06NF2SAKMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列StrongIRFET™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)60 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C26A (Ta), 119A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.3V @ 80µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs102 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds4600 pF @ 30 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.8W (Ta), 150W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs3.05mOhm @ 70A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220-3-U05
包/箱TO-220-3
IPP030N06NF2SAKMA1 Packaging
Insepction
IPP030N06NF2SAKMA1 FAQ
  • 1. How to order IPP030N06NF2SAKMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPP030N06NF2SAKMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPP030N06NF2SAKMA1?
IPP030N06NF2SAKMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。