购买 IPN60R600PFD7SATMA1 | IPN60R600PFD7SATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPN60R600PFD7SATMA1
IPN60R600PFD7SATMA1
IPN60R600PFD7SATMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 CONSUMER PG-SOT223-3
送货服务
IPN60R600PFD7SATMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列CoolMOS™ PFD7
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C6A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 80µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs8.5 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds344 pF @ 400 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)7W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs600mOhm @ 1.7A, 10V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-SOT223-4
包/箱TO-261-4, TO-261AA
IPN60R600PFD7SATMA1 Packaging
Insepction
IPN60R600PFD7SATMA1 FAQ
  • 1. How to order IPN60R600PFD7SATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPN60R600PFD7SATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPN60R600PFD7SATMA1?
IPN60R600PFD7SATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。