购买 IPD95R1K2P7ATMA1 | IPD95R1K2P7ATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPD95R1K2P7ATMA1
IPD95R1K2P7ATMA1
IPD95R1K2P7ATMA1
仅供参考
零件编号 IPD95R1K2P7ATMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 950V 6A TO252-3
送货服务
IPD95R1K2P7ATMA1参数
ECAD
系列CoolMOS™ P7
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)950 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C6A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 140µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs15 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds478 pF @ 400 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)52W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.2Ohm @ 2.7A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO252-3
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
IPD95R1K2P7ATMA1 Packaging
Insepction
IPD95R1K2P7ATMA1 FAQ
  • 1. How to order IPD95R1K2P7ATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPD95R1K2P7ATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPD95R1K2P7ATMA1?
IPD95R1K2P7ATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。