购买 IPD90P04P4L04ATMA2 | IPD90P04P4L04ATMA2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPD90P04P4L04ATMA2
IPD90P04P4L04ATMA2
IPD90P04P4L04ATMA2
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET P-CH 40V 90A TO252-3
送货服务
IPD90P04P4L04ATMA2参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C90A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.2V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs176 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds11570 pF @ 25 V
Vgs(最大)+5V, -16V
FET功能-
功耗(最大值)125W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs4.3mOhm @ 90A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO252-3-313
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
IPD90P04P4L04ATMA2 Packaging
Insepction
IPD90P04P4L04ATMA2 FAQ
  • 1. How to order IPD90P04P4L04ATMA2 on Heisener?
  • 3. Are the IPD90P04P4L04ATMA2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPD90P04P4L04ATMA2?
IPD90P04P4L04ATMA2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。