购买 IPD70N03S4L04ATMA1 | IPD70N03S4L04ATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPD70N03S4L04ATMA1
IPD70N03S4L04ATMA1
IPD70N03S4L04ATMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 30V 70A TO252-3
送货服务
IPD70N03S4L04ATMA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)30 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C70A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.2V @ 30µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs48 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds3300 pF @ 25 V
Vgs(最大)±16V
FET功能-
功耗(最大值)68W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs4.3mOhm @ 70A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO252-3-11
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
IPD70N03S4L04ATMA1 Packaging
Insepction
IPD70N03S4L04ATMA1 FAQ
  • 1. How to order IPD70N03S4L04ATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPD70N03S4L04ATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPD70N03S4L04ATMA1?
IPD70N03S4L04ATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。