购买 IPD65R420CFDATMA2 | IPD65R420CFDATMA2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPD65R420CFDATMA2
IPD65R420CFDATMA2
IPD65R420CFDATMA2
仅供参考
零件编号 IPD65R420CFDATMA2
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 650V 8.7A TO252-3
送货服务
IPD65R420CFDATMA2参数
ECAD
系列CoolMOS™ CFD2
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C8.7A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 300µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs31.5 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds870 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)83.3W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs420mOhm @ 3.4A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO252-3-341
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
IPD65R420CFDATMA2 Packaging
Insepction
IPD65R420CFDATMA2 FAQ
  • 1. How to order IPD65R420CFDATMA2 on Heisener?
  • 3. Are the IPD65R420CFDATMA2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPD65R420CFDATMA2?
IPD65R420CFDATMA2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。