购买 IPD60R180P7SE8228AUMA1 | IPD60R180P7SE8228AUMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPD60R180P7SE8228AUMA1
IPD60R180P7SE8228AUMA1
IPD60R180P7SE8228AUMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 600V 18A TO252-3
送货服务
IPD60R180P7SE8228AUMA1参数
ECAD
系列CoolMOS™ P7
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C18A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 280µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs25 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1081 pF @ 400 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)72W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs180mOhm @ 5.6A, 10V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO252-3
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
IPD60R180P7SE8228AUMA1 Packaging
Insepction
IPD60R180P7SE8228AUMA1 FAQ
  • 1. How to order IPD60R180P7SE8228AUMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPD60R180P7SE8228AUMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPD60R180P7SE8228AUMA1?
IPD60R180P7SE8228AUMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。