购买 IPD079N06L3GBTMA1 | IPD079N06L3GBTMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPD079N06L3GBTMA1
IPD079N06L3GBTMA1
IPD079N06L3GBTMA1
仅供参考
零件编号 IPD079N06L3GBTMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 60V 50A TO252-3
送货服务
IPD079N06L3GBTMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)60 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C50A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.2V @ 34µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs29 nC @ 4.5 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds4900 pF @ 30 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)79W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs7.9mOhm @ 50A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO252-3
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
IPD079N06L3GBTMA1 Packaging
Insepction
IPD079N06L3GBTMA1 FAQ
  • 1. How to order IPD079N06L3GBTMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPD079N06L3GBTMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPD079N06L3GBTMA1?
IPD079N06L3GBTMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。