购买 IPB65R125C7ATMA2 | IPB65R125C7ATMA2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPB65R125C7ATMA2
IPB65R125C7ATMA2
IPB65R125C7ATMA2
仅供参考
零件编号 IPB65R125C7ATMA2
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 650V 18A TO263-3
送货服务
IPB65R125C7ATMA2参数
ECAD
系列CoolMOS™ C7
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C18A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 440µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs35 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1670 pF @ 400 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)101W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs125mOhm @ 8.9A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO263-3
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
IPB65R125C7ATMA2 Packaging
Insepction
IPB65R125C7ATMA2 FAQ
  • 1. How to order IPB65R125C7ATMA2 on Heisener?
  • 3. Are the IPB65R125C7ATMA2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPB65R125C7ATMA2?
IPB65R125C7ATMA2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。