购买 IPB60R299CPATMA1 | IPB60R299CPATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPB60R299CPATMA1
IPB60R299CPATMA1
IPB60R299CPATMA1
仅供参考
零件编号 IPB60R299CPATMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 600V 11A TO263-3
送货服务
IPB60R299CPATMA1参数
ECAD
系列CoolMOS™ CP
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C11A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 440µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs29 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1100 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)96W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs299mOhm @ 6.6A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO263-3-2
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
IPB60R299CPATMA1 Packaging
Insepction
IPB60R299CPATMA1 FAQ
  • 1. How to order IPB60R299CPATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPB60R299CPATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPB60R299CPATMA1?
IPB60R299CPATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。