购买 IPB083N10N3GATMA1 | IPB083N10N3GATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPB083N10N3GATMA1
IPB083N10N3GATMA1
IPB083N10N3GATMA1
仅供参考
零件编号 IPB083N10N3GATMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 100V 80A D2PAK
送货服务
IPB083N10N3GATMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C80A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 75µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs55 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds3980 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)125W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs8.3mOhm @ 73A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO263-3
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
IPB083N10N3GATMA1 Packaging
Insepction
IPB083N10N3GATMA1 FAQ
  • 1. How to order IPB083N10N3GATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPB083N10N3GATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPB083N10N3GATMA1?
IPB083N10N3GATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。