购买 IPB068N20NM6ATMA1 | IPB068N20NM6ATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPB068N20NM6ATMA1
IPB068N20NM6ATMA1
IPB068N20NM6ATMA1
仅供参考
零件编号 IPB068N20NM6ATMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 TRENCH >=100V
送货服务
IPB068N20NM6ATMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™ 6
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C15.4A (Ta), 134A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V, 15V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 258µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs110 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds7400 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.8W (Ta), 300W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs6.3mOhm @ 100A, 15V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO263-3-2
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
IPB068N20NM6ATMA1 Packaging
Insepction
IPB068N20NM6ATMA1 FAQ
  • 1. How to order IPB068N20NM6ATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPB068N20NM6ATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPB068N20NM6ATMA1?
IPB068N20NM6ATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。