购买 IPA65R310CFDXKSA2 | IPA65R310CFDXKSA2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPA65R310CFDXKSA2
IPA65R310CFDXKSA2
IPA65R310CFDXKSA2
仅供参考
零件编号 IPA65R310CFDXKSA2
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 650V 11.4A TO220
送货服务
IPA65R310CFDXKSA2参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列CoolMOS™ CFD2
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C11.4A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 400µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs41 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1100 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)32W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs310mOhm @ 4.4A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220-FP
包/箱TO-220-3 Full Pack
IPA65R310CFDXKSA2 Packaging
Insepction
IPA65R310CFDXKSA2 FAQ
  • 1. How to order IPA65R310CFDXKSA2 on Heisener?
  • 3. Are the IPA65R310CFDXKSA2 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPA65R310CFDXKSA2?
IPA65R310CFDXKSA2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。