购买 IPA60R190P6XKSA1 | IPA60R190P6XKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPA60R190P6XKSA1
IPA60R190P6XKSA1
IPA60R190P6XKSA1
仅供参考
零件编号 IPA60R190P6XKSA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 600V 20.2A TO220-FP
数据表
封装 -
ECAD
库存 552 piece(s)
送货服务
IPA60R190P6XKSA1参数
ECAD
系列CoolMOS™ P6
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C20.2A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 630µ
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs37 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1750 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)34W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs190mOhm @ 7.6A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220-FP
包/箱TO-220-3 Full Pack
IPA60R190P6XKSA1 Packaging
Insepction
IPA60R190P6XKSA1 FAQ
  • 1. How to order IPA60R190P6XKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPA60R190P6XKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPA60R190P6XKSA1?
IPA60R190P6XKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。