购买 IPA126N10NM3SXKSA1 | IPA126N10NM3SXKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPA126N10NM3SXKSA1
IPA126N10NM3SXKSA1
IPA126N10NM3SXKSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 100V 39A TO220
送货服务
IPA126N10NM3SXKSA1参数
ECAD
系列OptiMOS™3
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C35A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.5V @ 45µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs35 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2500 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)33W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs12.6mOhm @ 35A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220 Full Pack
包/箱TO-220-3 Full Pack
IPA126N10NM3SXKSA1 Packaging
Insepction
IPA126N10NM3SXKSA1 FAQ
  • 1. How to order IPA126N10NM3SXKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPA126N10NM3SXKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPA126N10NM3SXKSA1?
IPA126N10NM3SXKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。