购买 IPA105N15N3GXKSA1 | IPA105N15N3GXKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPA105N15N3GXKSA1
IPA105N15N3GXKSA1
IPA105N15N3GXKSA1
仅供参考
零件编号 IPA105N15N3GXKSA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 150V 37A TO220-FP
数据表
封装 -
ECAD
库存 231 piece(s)
送货服务
IPA105N15N3GXKSA1参数
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)150 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C37A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)8V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 160µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs55 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds4300 pF @ 75 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)40.5W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs10.5mOhm @ 37A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220-FP
包/箱TO-220-3 Full Pack
IPA105N15N3GXKSA1 Packaging
Insepction
IPA105N15N3GXKSA1 FAQ
  • 1. How to order IPA105N15N3GXKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPA105N15N3GXKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPA105N15N3GXKSA1?
IPA105N15N3GXKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。