购买 IPA082N10NF2SXKSA1 | IPA082N10NF2SXKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPA082N10NF2SXKSA1
IPA082N10NF2SXKSA1
IPA082N10NF2SXKSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 TRENCH >=100V PG-TO220-3
数据表
封装 -
ECAD
库存 294 piece(s)
送货服务
IPA082N10NF2SXKSA1参数
ECAD
系列StrongIRFET™ 2
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C46A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.8V @ 46µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs42 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2000 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)35W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs8.2mOhm @ 30A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220 Full Pack
包/箱TO-220-3 Full Pack
IPA082N10NF2SXKSA1 Packaging
Insepction
IPA082N10NF2SXKSA1 FAQ
  • 1. How to order IPA082N10NF2SXKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPA082N10NF2SXKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPA082N10NF2SXKSA1?
IPA082N10NF2SXKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。