购买 IPA075N15N3GXKSA1 | IPA075N15N3GXKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPA075N15N3GXKSA1
IPA075N15N3GXKSA1
IPA075N15N3GXKSA1
仅供参考
零件编号 IPA075N15N3GXKSA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 150V 43A TO220-3
送货服务
IPA075N15N3GXKSA1参数
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)150 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C43A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)8V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 270µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs93 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds7280 pF @ 75 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)39W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs7.5mOhm @ 43A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO220-FP
包/箱TO-220-3 Full Pack
IPA075N15N3GXKSA1 Packaging
Insepction
IPA075N15N3GXKSA1 FAQ
  • 1. How to order IPA075N15N3GXKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPA075N15N3GXKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPA075N15N3GXKSA1?
IPA075N15N3GXKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。