购买 IMYH200R050M1HXKSA1 | IMYH200R050M1HXKSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IMYH200R050M1HXKSA1
IMYH200R050M1HXKSA1
IMYH200R050M1HXKSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 SIC DISCRETE
数据表
封装 -
ECAD
库存 666 piece(s)
送货服务
IMYH200R050M1HXKSA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列CoolSiC™
FET类型N-Channel
技术SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
漏极到源极电压(Vdss)2000 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C48A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)15V, 18V
Vgs(th)(Max)@Id5.5V @ 12.1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs82 nC @ 18 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds-
Vgs(最大)+20V, -7V
FET功能-
功耗(最大值)348W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs64mOhm @ 20A, 18V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO247-4-U04
包/箱TO-247-4
IMYH200R050M1HXKSA1 Packaging
Insepction
IMYH200R050M1HXKSA1 FAQ
  • 1. How to order IMYH200R050M1HXKSA1 on Heisener?
  • 3. Are the IMYH200R050M1HXKSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IMYH200R050M1HXKSA1?
IMYH200R050M1HXKSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。