购买 ICE20N60B | ICE20N60B数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
ICE20N60B
ICE20N60B
ICE20N60B
仅供参考
零件编号 ICE20N60B
制造商 IceMOS Technology
描述 Superjunction MOSFET
送货服务
ICE20N60B参数
制造商IceMOS Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C20A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.9V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs59 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2064 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)236W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs190mOhm @ 10A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-263
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), Variant
ICE20N60B Packaging
Insepction
ICE20N60B FAQ
  • 1. How to order ICE20N60B on Heisener?
  • 3. Are the ICE20N60B price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of ICE20N60B?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ICE20N60B.
ICE20N60B 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
ICE20N60B
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
ICE20N60B QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
CONN PLUG HSNG MALE 4POS INLINE