购买 ICE10N60 | ICE10N60数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
ICE10N60
ICE10N60
ICE10N60
仅供参考
零件编号 ICE10N60
制造商 IceMOS Technology
描述 Superjunction MOSFET
送货服务
ICE10N60参数
制造商IceMOS Technology
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C10A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id3.9V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs43 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1250 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)95W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs330mOhm @ 5A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220
包/箱TO-220-3
ICE10N60 Packaging
Insepction
ICE10N60 FAQ
  • 1. How to order ICE10N60 on Heisener?
  • 3. Are the ICE10N60 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of ICE10N60?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ICE10N60.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as ICE10N60 pin diagram, ICE10N60 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
ICE10N60 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。