购买 IAUS240N08S5N019ATMA1 | IAUS240N08S5N019ATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IAUS240N08S5N019ATMA1
IAUS240N08S5N019ATMA1
IAUS240N08S5N019ATMA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 80V 240A HSOG-8
送货服务
IAUS240N08S5N019ATMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)80 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C240A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)6V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3.8V @ 160µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs130 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds9264 pF @ 40 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)230W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1.9mOhm @ 100A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-HSOG-8-1
包/箱8-PowerSMD, Gull Wing
IAUS240N08S5N019ATMA1 Packaging
Insepction
IAUS240N08S5N019ATMA1 FAQ
  • 1. How to order IAUS240N08S5N019ATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IAUS240N08S5N019ATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IAUS240N08S5N019ATMA1?
IAUS240N08S5N019ATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。