购买 GT105N10T | GT105N10T数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
GT105N10T
GT105N10T
GT105N10T
仅供参考
零件编号 GT105N10T
制造商 Goford Semiconductor
描述 N100V,RD(MAX)<10.5M@10V,RD(MAX)<
数据表
封装 -
ECAD
库存 507 piece(s)
送货服务
GT105N10T参数
制造商Goford Semiconductor
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列SGT
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C55A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs54 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds-
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)74W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs10.5mOhm @ 35A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220
包/箱TO-220-3
GT105N10T Packaging
Insepction
GT105N10T FAQ
  • 1. How to order GT105N10T on Heisener?
  • 3. Are the GT105N10T price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of GT105N10T?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GT105N10T.
GT105N10T 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。