购买 GSJD6505 | GSJD6505数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
GSJD6505
GSJD6505
GSJD6505
仅供参考
零件编号 GSJD6505
制造商 Good-Ark Semiconductor
描述 MOSFET, N-CH, SINGLE, 5A, 650V,
送货服务
GSJD6505参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C5A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs15 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds370 pF @ 50 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)46W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs900mOhm @ 2.5A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-252 (DPAK)
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
GSJD6505 Packaging
Insepction
GSJD6505 FAQ
  • 1. How to order GSJD6505 on Heisener?
  • 3. Are the GSJD6505 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of GSJD6505?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GSJD6505.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as GSJD6505 pin diagram, GSJD6505 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
GSJD6505 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。