购买 GSFD4005 | GSFD4005数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
GSFD4005
GSFD4005
GSFD4005
仅供参考
零件编号 GSFD4005
制造商 Good-Ark Semiconductor
描述 MOSFET, P-CH, SINGLE, -88.00A, -
送货服务
GSFD4005参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型P-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C88A (Tj)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.8V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs119 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds6800 pF @ 20 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)124W (Tj)
Rds On(Max)@ Id,Vgs5mOhm @ 20A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-252 (DPAK)
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
GSFD4005 Packaging
Insepction
GSFD4005 FAQ
  • 1. How to order GSFD4005 on Heisener?
  • 3. Are the GSFD4005 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of GSFD4005?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GSFD4005.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as GSFD4005 pin diagram, GSFD4005 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
GSFD4005 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。