购买 GCQ10A06 | GCQ10A06数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
GCQ10A06
GCQ10A06
GCQ10A06
仅供参考
零件编号 GCQ10A06
制造商 KYOCERA AVX
描述 DIODE ARR SCHOTT 60V 10A TO220-3
送货服务
GCQ10A06参数
制造商KYOCERA AVX
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)60 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)10A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If580 mV @ 5 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr5 mA @ 60 V
工作温度 - 结-40°C ~ 150°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220-3
GCQ10A06 Packaging
Insepction
GCQ10A06 FAQ
  • 1. How to order GCQ10A06 on Heisener?
  • 3. Are the GCQ10A06 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of GCQ10A06?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GCQ10A06.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as GCQ10A06 pin diagram, GCQ10A06 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
GCQ10A06 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。