购买 GCMX020B120S1-E1 | GCMX020B120S1-E1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
GCMX020B120S1-E1
GCMX020B120S1-E1
GCMX020B120S1-E1
仅供参考
零件编号 GCMX020B120S1-E1
制造商 SemiQ
描述 SIC 1200V 20M MOSFET SOT-227
数据表
封装 -
ECAD
库存 90 piece(s)
送货服务
GCMX020B120S1-E1参数
制造商SemiQ
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C113A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)20V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 20mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs216 nC @ 20 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds5349 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+25V, -10V
FET功能-
功耗(最大值)395W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs28mOhm @ 50A, 20V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
供应商设备包SOT-227
包/箱SOT-227-4, miniBLOC
GCMX020B120S1-E1 Packaging
Insepction
GCMX020B120S1-E1 FAQ
  • 1. How to order GCMX020B120S1-E1 on Heisener?
  • 3. Are the GCMX020B120S1-E1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of GCMX020B120S1-E1?
GCMX020B120S1-E1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。