购买 G30N04D3 | G30N04D3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
G30N04D3
G30N04D3
G30N04D3
仅供参考
零件编号 G30N04D3
制造商 Goford Semiconductor
描述 MOSFET N-CH 40V 30A DFN33-8L
送货服务
G30N04D3参数
制造商Goford Semiconductor
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列TrenchFET®
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C30A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs30 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1780 pF @ 20 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)19.8W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs9.5mOhm @ 20A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包8-DFN (3.15x3.05)
包/箱8-PowerVDFN
G30N04D3 Packaging
Insepction
G30N04D3 FAQ
  • 1. How to order G30N04D3 on Heisener?
  • 3. Are the G30N04D3 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of G30N04D3?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of G30N04D3.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as G30N04D3 pin diagram, G30N04D3 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
G30N04D3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。