购买 G080N10T | G080N10T数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
G080N10T
G080N10T
G080N10T
仅供参考
零件编号 G080N10T
制造商 Goford Semiconductor
描述 MOSFET N-CH 100V 180A TO-220
数据表
封装 -
ECAD
库存 210 piece(s)
送货服务
G080N10T参数
制造商Goford Semiconductor
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C180A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs107 nC @ 4.5 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds13912 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)370W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs7.5mOhm @ 30A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220
包/箱TO-220-3
G080N10T Packaging
Insepction
G080N10T FAQ
  • 1. How to order G080N10T on Heisener?
  • 3. Are the G080N10T price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of G080N10T?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of G080N10T.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as G080N10T pin diagram, G080N10T datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
G080N10T 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。