购买 FRS400BA60 | FRS400BA60数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FRS400BA60
FRS400BA60
FRS400BA60
仅供参考
零件编号 FRS400BA60
制造商 SanRex Corporation
描述 DIODE GEN PURP 600V 400A
送货服务
FRS400BA60参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)600 V
电流 - 平均整流(Io)400A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.4 V @ 400 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)200 ns
电流 - 反向泄漏@Vr400 mA @ 600 V
电容@ Vr,F-
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包-
工作温度 - 结-40°C ~ 150°C
FRS400BA60 Packaging
Insepction
FRS400BA60 FAQ
  • 1. How to order FRS400BA60 on Heisener?
  • 3. Are the FRS400BA60 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FRS400BA60?
FRS400BA60 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。