购买 FDP039N08B-F102 | FDP039N08B-F102数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FDP039N08B-F102
FDP039N08B-F102
FDP039N08B-F102
仅供参考
零件编号 FDP039N08B-F102
制造商 Fairchild Semiconductor
描述 MOSFET N-CH 80V 120A TO220-3
送货服务
FDP039N08B-F102参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列PowerTrench®
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)80 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C120A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs133 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds9450 pF @ 40 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)214W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs3.9mOhm @ 100A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220-3
包/箱TO-220-3
FDP039N08B-F102 Packaging
Insepction
FDP039N08B-F102 FAQ
  • 1. How to order FDP039N08B-F102 on Heisener?
  • 3. Are the FDP039N08B-F102 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FDP039N08B-F102?
FDP039N08B-F102 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。