购买 FCQS20A065 | FCQS20A065数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FCQS20A065
FCQS20A065
FCQS20A065
仅供参考
零件编号 FCQS20A065
制造商 KYOCERA AVX
描述 DIODE ARR SCHOT 65V 20A TO220 FM
送货服务
FCQS20A065参数
制造商KYOCERA AVX
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)65 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If630 mV @ 10 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr1 mA @ 65 V
工作温度 - 结-40°C ~ 150°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3 Full Pack
供应商设备包TO-220 Full-Mold
FCQS20A065 Packaging
Insepction
FCQS20A065 FAQ
  • 1. How to order FCQS20A065 on Heisener?
  • 3. Are the FCQS20A065 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FCQS20A065?
FCQS20A065 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。