购买 FCPF260N65FL1-F154 | FCPF260N65FL1-F154数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FCPF260N65FL1-F154
FCPF260N65FL1-F154
FCPF260N65FL1-F154
仅供参考
制造商 onsemi
描述 MOSFET N-CH 650V 15A TO220F-3
送货服务
FCPF260N65FL1-F154参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列FRFET®, SuperFET® II
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C15A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)-
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 1.5mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs60 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2340 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)36W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs260mOhm @ 7.5A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220F-3
包/箱TO-220-3 Full Pack
FCPF260N65FL1-F154 Packaging
Insepction
FCPF260N65FL1-F154 FAQ
  • 1. How to order FCPF260N65FL1-F154 on Heisener?
  • 3. Are the FCPF260N65FL1-F154 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FCPF260N65FL1-F154?
FCPF260N65FL1-F154 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。