购买 FCH20A20 | FCH20A20数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FCH20A20
FCH20A20
FCH20A20
仅供参考
零件编号 FCH20A20
制造商 KYOCERA AVX
描述 DIODE ARR SCHOTT 200V TO220 FM
送货服务
FCH20A20参数
制造商KYOCERA AVX
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)200 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)20A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If900 mV @ 10 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr200 µA @ 200 V
工作温度 - 结-40°C ~ 150°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3 Full Pack
供应商设备包TO-220 Full-Mold
FCH20A20 Packaging
Insepction
FCH20A20 FAQ
  • 1. How to order FCH20A20 on Heisener?
  • 3. Are the FCH20A20 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FCH20A20?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FCH20A20.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as FCH20A20 pin diagram, FCH20A20 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
FCH20A20 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。