购买 FCH041N60F-F085 | FCH041N60F-F085数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FCH041N60F-F085
FCH041N60F-F085
FCH041N60F-F085
仅供参考
零件编号 FCH041N60F-F085
制造商 onsemi
描述 MOSFET N-CH 600V 76A TO247-3
送货服务
FCH041N60F-F085参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列SuperFET® II
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)600 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C76A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs347 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds10900 pF @ 25 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)595W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs41mOhm @ 38A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247-3
包/箱TO-247-3
FCH041N60F-F085 Packaging
Insepction
FCH041N60F-F085 FAQ
  • 1. How to order FCH041N60F-F085 on Heisener?
  • 3. Are the FCH041N60F-F085 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FCH041N60F-F085?
FCH041N60F-F085 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。