购买 F18107RD1600 | F18107RD1600数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
F18107RD1600
F18107RD1600
F18107RD1600
仅供参考
零件编号 F18107RD1600
制造商 Sensata-Crydom
描述 DIODE MODULE GP 1600V 105A
送货服务
F18107RD1600参数
制造商Sensata-Crydom
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列F18
二极管配置1 Pair Series Connection
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)1600 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)105A (DC)
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.65 V @ 300 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr-
工作温度 - 结-
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包-
F18107RD1600 Packaging
Insepction
F18107RD1600 FAQ
  • 1. How to order F18107RD1600 on Heisener?
  • 3. Are the F18107RD1600 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of F18107RD1600?
F18107RD1600 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。