购买 DSC10A065 | DSC10A065数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DSC10A065
DSC10A065
DSC10A065
仅供参考
零件编号 DSC10A065
制造商 Diodes Incorporated
描述 SILICON CARBIDE RECTIFIER TO220A
数据表
封装 -
ECAD
库存 96 piece(s)
送货服务
DSC10A065参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型SiC (Silicon Carbide) Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)650 V
电流 - 平均整流(Io)10A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.5 V @ 10 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr250 µA @ 650 V
电容@ Vr,F436pF @ 100mV, 1MHz
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-2
供应商设备包TO220AC (Type WX)
工作温度 - 结-55°C ~ 175°C
DSC10A065 Packaging
Insepction
DSC10A065 FAQ
  • 1. How to order DSC10A065 on Heisener?
  • 3. Are the DSC10A065 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DSC10A065?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DSC10A065.
DSC10A065 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。