购买 DMTH4001SPSQ-13 | DMTH4001SPSQ-13数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DMTH4001SPSQ-13
DMTH4001SPSQ-13
DMTH4001SPSQ-13
仅供参考
零件编号 DMTH4001SPSQ-13
制造商 Diodes Incorporated
描述 MOSFET BVDSS: 31V~40V POWERDI506
送货服务
DMTH4001SPSQ-13参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C225A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs144 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds10787 pF @ 20 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)3.1W (Ta), 187.5W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs1mOhm @ 30A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PowerDI5060-8 (Type K)
包/箱8-PowerTDFN
DMTH4001SPSQ-13 Packaging
Insepction
DMTH4001SPSQ-13 FAQ
  • 1. How to order DMTH4001SPSQ-13 on Heisener?
  • 3. Are the DMTH4001SPSQ-13 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DMTH4001SPSQ-13?
DMTH4001SPSQ-13 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。