购买 DMTH10H010SCT | DMTH10H010SCT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DMTH10H010SCT
DMTH10H010SCT
DMTH10H010SCT
仅供参考
零件编号 DMTH10H010SCT
制造商 Diodes Incorporated
描述 MOSFET N-CH 100V 100A TO220AB
数据表
封装 -
ECAD
库存 120 piece(s)
送货服务
DMTH10H010SCT参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C100A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs56.4 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds4468 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)2.5W (Ta), 187W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs9.5mOhm @ 13A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220-3
包/箱TO-220-3
DMTH10H010SCT Packaging
Insepction
DMTH10H010SCT FAQ
  • 1. How to order DMTH10H010SCT on Heisener?
  • 3. Are the DMTH10H010SCT price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DMTH10H010SCT?
DMTH10H010SCT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。