购买 DMT8008SCT | DMT8008SCT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DMT8008SCT
DMT8008SCT
DMT8008SCT
仅供参考
零件编号 DMT8008SCT
制造商 Diodes Incorporated
描述 MOSFET BVDSS: 61V~100V TO220AB T
送货服务
DMT8008SCT参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)80 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C111A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 1mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs34 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1950 pF @ 40 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)2.4W (Ta), 167W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs7.5mOhm @ 30A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220-3
包/箱TO-220-3
DMT8008SCT Packaging
Insepction
DMT8008SCT FAQ
  • 1. How to order DMT8008SCT on Heisener?
  • 3. Are the DMT8008SCT price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DMT8008SCT?
DMT8008SCT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。