购买 DMT4008LFDF-7 | DMT4008LFDF-7数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DMT4008LFDF-7
DMT4008LFDF-7
DMT4008LFDF-7
仅供参考
零件编号 DMT4008LFDF-7
制造商 Diodes Incorporated
描述 MOSFET BVDSS: 31V~40V U-DFN2020-
送货服务
DMT4008LFDF-7参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C11.8A (Ta)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs17.1 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1179 pF @ 20 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)800mW (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs9.5mOhm @ 10A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包U-DFN2020-6 (Type F)
包/箱6-UDFN Exposed Pad
DMT4008LFDF-7 Packaging
Insepction
DMT4008LFDF-7 FAQ
  • 1. How to order DMT4008LFDF-7 on Heisener?
  • 3. Are the DMT4008LFDF-7 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DMT4008LFDF-7?
DMT4008LFDF-7 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。