购买 DMT10H9M9LCT | DMT10H9M9LCT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DMT10H9M9LCT
DMT10H9M9LCT
DMT10H9M9LCT
仅供参考
零件编号 DMT10H9M9LCT
制造商 Diodes Incorporated
描述 MOSFET BVDSS: 61V~100V TO220AB T
送货服务
DMT10H9M9LCT参数
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C101A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.5V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs40.2 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds2309 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)2.3W (Ta), 156W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs8.5mOhm @ 20A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-220-3
包/箱TO-220-3
DMT10H9M9LCT Packaging
Insepction
DMT10H9M9LCT FAQ
  • 1. How to order DMT10H9M9LCT on Heisener?
  • 3. Are the DMT10H9M9LCT price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DMT10H9M9LCT?
DMT10H9M9LCT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。