购买 DMT10H025LK3-13 | DMT10H025LK3-13数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DMT10H025LK3-13
DMT10H025LK3-13
DMT10H025LK3-13
仅供参考
零件编号 DMT10H025LK3-13
制造商 Diodes Incorporated
描述 MOSFET N-CH 100V 47.2A TO252 T&R
送货服务
DMT10H025LK3-13参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)100 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C47.2A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id3V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs21 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1477 pF @ 50 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)2.6W (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs22mOhm @ 20A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包TO-252 (DPAK)
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
DMT10H025LK3-13 Packaging
Insepction
DMT10H025LK3-13 FAQ
  • 1. How to order DMT10H025LK3-13 on Heisener?
  • 3. Are the DMT10H025LK3-13 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DMT10H025LK3-13?
DMT10H025LK3-13 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。