购买 DMN2005UFGQ-7 | DMN2005UFGQ-7数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DMN2005UFGQ-7
DMN2005UFGQ-7
DMN2005UFGQ-7
仅供参考
零件编号 DMN2005UFGQ-7
制造商 Diodes Incorporated
描述 MOSFET N-CH 20V 18A PWRDI3333
送货服务
DMN2005UFGQ-7参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)20 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C18A (Ta), 50A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)2.5V, 4.5V
Vgs(th)(Max)@Id1.2V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs164 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds6495 pF @ 10 V
Vgs(最大)±12V
FET功能-
功耗(最大值)1.05W (Ta)
Rds On(Max)@ Id,Vgs4.6mOhm @ 13.5A, 4.5V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包POWERDI3333-8
包/箱8-PowerVDFN
DMN2005UFGQ-7 Packaging
Insepction
DMN2005UFGQ-7 FAQ
  • 1. How to order DMN2005UFGQ-7 on Heisener?
  • 3. Are the DMN2005UFGQ-7 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DMN2005UFGQ-7?
DMN2005UFGQ-7 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。