购买 DD100KB160 | DD100KB160数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DD100KB160
DD100KB160
DD100KB160
仅供参考
零件编号 DD100KB160
制造商 SanRex Corporation
描述 DIODE MODULE GP 1600V 100A
数据表
封装 -
ECAD
库存 72 piece(s)
送货服务
DD100KB160参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列-
二极管配置1 Pair Series Connection
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)1600 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)100A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.35 V @ 320 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr30 mA @ 1600 V
工作温度 - 结-40°C ~ 150°C
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包-
DD100KB160 Packaging
Insepction
DD100KB160 FAQ
  • 1. How to order DD100KB160 on Heisener?
  • 3. Are the DD100KB160 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DD100KB160?
DD100KB160 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。