购买 BY550-600 | BY550-600数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BY550-600
BY550-600
BY550-600
仅供参考
零件编号 BY550-600
制造商 Diotec Semiconductor
描述 DIODE GEN PURP 600V 5A DO201
送货服务
BY550-600参数
制造商Diotec Semiconductor
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)600 V
电流 - 平均整流(Io)5A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1 V @ 5 A
速度Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)1.5 µs
电流 - 反向泄漏@Vr5 µA @ 600 V
电容@ Vr,F-
安装类型Through Hole
包/箱DO-201AA, DO-27, Axial
供应商设备包DO-201
工作温度 - 结-50°C ~ 175°C
BY550-600 Packaging
Insepction
BY550-600 FAQ
  • 1. How to order BY550-600 on Heisener?
  • 3. Are the BY550-600 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BY550-600?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BY550-600.
BY550-600 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
BY550-600
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
BY550-600 QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
FIXED IND 3.5UH 22.5A 3.1 MOHM