购买 BY500-600 | BY500-600数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
BY500-600
BY500-600
BY500-600
仅供参考
零件编号 BY500-600
制造商 Diotec Semiconductor
描述 DIODE FAST D5.4X7.5 600V 200NS
送货服务
BY500-600参数
制造商Diotec Semiconductor
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)600 V
电流 - 平均整流(Io)5A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.3 V @ 5 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)200 ns
电流 - 反向泄漏@Vr5 µA @ 600 V
电容@ Vr,F-
安装类型Through Hole
包/箱DO-201AA, DO-27, Axial
供应商设备包DO-201
工作温度 - 结-50°C ~ 175°C
BY500-600 Packaging
Insepction
BY500-600 FAQ
  • 1. How to order BY500-600 on Heisener?
  • 3. Are the BY500-600 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of BY500-600?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BY500-600.
BY500-600 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。